Kocioł zgazowujący drewno ATMOS DC25GD 25 kW z wentylatorem wyciągowym i sterownikiem manualnym
Informacje ogólne
Indeks Basco 2 | DC25GD |
---|---|
Producent | ATMOS |
Indeks producenta | DC 25 GD |
Warianty

Opis
Zalety kotłów ATMOS:
- możliwa kombinacja poszczególnych rodzajów opału – zmiana opału bez zmian kotła na drewno + pelety
- wysoka sprawność na poszczególne paliwa – praktycznie taka sama, jak specjalnych kotłów na pelety (do 92,3 % przy mocy znamionowej)
- tańsze rozwiązanie – sumując koszty nabycia dwóch kotłów, ich podłączenia i odprowadzenia spalin (komin) stwierdzimy, że jeden kocioł, chociaż droższy, jest ekonomicznie korzystniejszy
- zajmuje mało miejsca
- jeden komin i przewód kominowy
- ekologiczna eksploatacja – kocioł według ČSN EN 303-5 klasy 5, EKODESIGN 2015/1189
- opcja drzwi lewe / prawe
- kocioł jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączenia palnika po spaleniu drewna
Kocioł zgazowujący na drewno:
- Moc kotła 25 kW
- Wydajność kotła 92,5 %
- Klasa emisji 5 (Ecodesign)
- Długość polan 530 mm
Instalacja:
Kotły ATMOS powinny być połączone z LADDOMATEM 22 lub z zaworem termoregulacyjnym (trójdrogowym zaworem sterowanym przez siłownik) w celu uzyskania minimalnej temperatury wody wracającej do kotła na poziomie 65°C. Temperatura wyjściowa kotła musi być stale utrzymywana w zakresie 80 – 90 °C.
Wszystkie kotły są dostarczane w wersji podstawowej z pętlą chłodzenia przeciw przegrzaniu. Zalecamy zainstalować kocioł wraz ze zbiornikami akumulacyjnymi, które obniżą zużycie paliwa i zwiększą komfort ogrzewania.
Modele kotłów DCxxGD są przeznaczone jedynie do podłączenia wraz ze zbiornikami akumulacyjnymi o wystarczającej pojemności minimalnej wynoszacej 55 litrów na 1 zainstalowany kW mocy kotła.
Regulacja kotłów:
Regulacja elektromechaniczna – moc kotła jest regulowana poprzez zawór regulacyjny powietrza sterowany regulatorem ciągu typu FR 124, który automatycznie otwiera lub zamyka zawór powietrza w zależności od ustawionej temperatury wody na wylocie (80 – 90 °C). Oprócz regulacji mocy, regulator ciągu pomaga chronić kocioł przed przegrzaniem. Jego zaletą jest szybkie rozpalenie i osiągnięcie wymaganej mocy przy pełnym otwarciu zaworu. Kotły wyposażone są w termostat regulacyjny na panelu sterującym, który steruje wentylatorem wyciągowym w zależności od ustawionej temperatury wody na wylocie (80 – 85 °C) oraz w termostat spalin, który służy do wyłączenia kotła i wyłączenia dopływu spalin po wypaleniu paliwa. W przypadku podłączenia kotła do zbiorników akumulacyjnych termostat spalin steruje także pracą pompy w obiegu kotła.
Zaletą regulacji i konstrukcji kotłów ATMOS jest to, że kotły pracują przy dobrym ciągu kominowym do 70 % mocy znamionowej nawet bez wentylatora. (w przypadku kotłów DCxxGD nie zalecamy eksploatacji z wyłączonym wentylatorem wyciągowym).
Wyposażenie panelu:
Wyłącznik główny, termostat zabezpieczający, termometr, termostat regulacyjny i termostat spalinowy
Regulacja elektromechaniczna jest optymalnym rozwiązaniem sterowania pracą kotła (wentylatora) w prosty sposób.
Panel ze standardową regulacją jest podstawową wersją dla wszystkich produkowanych kotłów.
Regulacja ekwitermiczna ACD 03:
Każdy kocioł można wyposażyć u klienta w regulację elektroniczną ATMOS ACD 03 do sterowania całym systemem grzewczym według temperatury na zewnątrz, temperatury pokojowej i czasu. Ta regulacja jest w stanie sterować też samym kotłem z wentylatorem z wieloma innymi funkcjami.
Do pobrania
Karta produktu link
Zasób zewnętrzny